* Customizr v3.4.19 - en to nb_NO translation catalogue (699 entries)

en: &mdash; Select &mdash;
nb_NO: &mdash; Velg &mdash;

en: Assign menus to locations
nb_NO: Sett meny til lokasjon

en: You haven't created any menu yet. %s or check the %s to learn more about menus.
nb_NO: Du har ikke opprettet en meny ennå. %s eller sjekk %s for og lære mer om menyer.

en: Create a new menu now
nb_NO: Opprett ny menu nå

en: WordPress documentation
nb_NO: WordPress dokumentasjon

en: SITE ICON
nb_NO: SIDEIKON

en: More grid design options
nb_NO: Flere grid-design muligheter

en: Jump to the blog design options
nb_NO: Gå til alternativer for bloggdesign

en: Your favicon is currently handled with an old method and will not be properly displayed on all devices. You might consider to re-upload your favicon with the new control below.
nb_NO: Favorittikonet ditt er I øyeblikket  behandlet med en gammel metode , og vil ikke vises korrekt på alle enheter. Du burde vurdere å laste opp favorittikonet ditt på nytt med kontrollene under

en: dismiss
nb_NO: Tøm

en: Hi! This is
nb_NO: Hei! Dette er

en: , developer of the Customizr theme
nb_NO: , utvikler av Customizr temaet

en: I'm doing my best to make Customizr the perfect free theme for you. If you think it helped you in any way to build a better web presence, please support it's continued development with a donation of $20, $50, ...
nb_NO: Jeg gjør det beste jeg kan for og gjøre Customizr til det perfekte gratistemaet for deg. Hvis det har hjulpet deg å skape en bedre tilstedeværelse på nettet, vennligst vurder å støtt videre utvikling med en donasjon på $20, $50, ...

en: Make a donation for Customizr
nb_NO: Doner penger til Customizr

en: Once clicked the 'Hide forever' button, this donation block will not be displayed anymore.<br/>Either you are using Customizr for personal or business purposes, any kind of sponsorship will be appreciated to support this free theme.<br/><strong>Already donator? Thanks, you rock!<br/><br/> Live long and prosper with Customizr!</strong>
nb_NO: Når du har trykket på "Skjul for evig"-knappen, vil ikke denne donasjonsblokken bli vist mer. <br />Enten du bruker Customizr til personlig eller forretningsøyemed,vil alle bidrag til dette gratistemaet satt stor pris på.<br /><strong>Allerede donert? Takk! Du er konge!</br /><br />Lev lenge og vel med Customizr!</strong>

en: Hide forever
nb_NO: Skjul for evig

en: Let me think twice
nb_NO: La meg tenke meg om et par ganger

en: Need more customizations options and premium support ?
nb_NO: Trenger du flere redigeringsalternativer og premium kundestøtte?

en: Get Customizr Pro
nb_NO: Skaff deg Customizr Pro

en: Need more control on your fonts ? Style any text in live preview ( size, color, font family, effect, ...) with Customizr Pro.
nb_NO: Trenger du mer kontroll på skriftypene dine?  Endre stilen på enhver tekst I nåtidsvisning (størrelse, farge, fonttype, effekt, ...) med Customizr Pro.

en: Add unlimited featured pages with Customizr Pro.
nb_NO: Legg til ubegrenset fremhevede sider med Customizr Pro

en: Rediscover the beauty of your blog posts and increase your visitors engagement with the Grid Customizer.
nb_NO: Gjenoppdag kjærligheten for innleggene dine, og øk bruken fra dine besøkende med rutenettkonfiguratoren

en: Try it in the demo
nb_NO: Prøv det i demoen

en: Add creative and engaging reveal animations to your side menu.
nb_NO: Legg til kreative og engasjerende animasjoner til side-menyen

en: Side menu animation demo
nb_NO: Demonstrasjon av animasjon i sidemeny

en: Customize your footer credits with Customizr Pro.
nb_NO: Tilpass krediteringer i sidefoten med Customizr Pro.

en: If you like
nb_NO: Hvis du liker

en: the Customizr theme
nb_NO: Customizr-temaet

en: the Customizr pro theme
nb_NO: Customizr Pro-temaet

en: we would love to receive a
nb_NO: vil vi bli kjempeglad for å motta en

en: Review the Customizr theme
nb_NO: Skriv en omtale av Customizr-temaet

en: rating. Thanks :) !
nb_NO: Rangering. Takk! :)

en: Upgrade WP
nb_NO: Oppdater WP

en: This theme requires WordPress 3.4+
nb_NO: Dette temaet krever WordPress 3.4+

en: Upgrade Wordpress Now
nb_NO: Oppgrader WordPress nå

en: Layout Options
nb_NO: Instillinger for utseende

en: Slider Options
nb_NO: Alternativer for forsidekarusell

en: Default %1$s layout is set to : %2$s
nb_NO: Standard %1$s utseende er satt til : %2$s

en: pages
nb_NO: sider

en: posts
nb_NO: innlegg

en: You have checked the <i>"Force global default layout for all posts and pages"</i>, you must unchecked this option to enable a specific layout for this post.
nb_NO: Du har huket av for  <i>"Tving globalt utseende for alle innlegg og sider"</i>, du må fjerne dette valget for å aktivere et spesifikt utseende for dette innlegget.

en: Change layout options
nb_NO: Endre utseendekonfigurasjon

en: You can define a specific layout for %1$s by using the pre-defined left and right sidebars. The default layouts can be defined in the WordPress customizer screen %2$s.<br />
nb_NO: Du kan definere et spesifikt utseende for %1$s ved og bruke den predefinerte høyre-og venstre sideområdet. Standardutseende kan defineres i WordPress tilpassningskjermbildet %2$s.<br />

en: this page
nb_NO: denne siden

en: this post
nb_NO: dette innlegget

en: here
nb_NO: her

en: Select a specific layout for %1$s
nb_NO: Velg et spesifikt utseende for %1$s

en: Default layout %1s
nb_NO: Standardutseende %1s

en: Add a slider to this post/page
nb_NO: Legg til en karusell til inlegget/siden

en: Choose a slider
nb_NO: Velg en karusell

en: &mdash; Select a slider &mdash;
nb_NO: &mdash; Velg en karusell &mdash;

en: To create a new slider : open the media library, edit your images and add them to your new slider.
nb_NO: For å opprette en ny karusell: Åpne mediebiblioteket, rediger bildene dine og legg dem til din nye karusell.

en: Delay between each slides in milliseconds (default : 5000 ms)
nb_NO: Forsinkelse mellom hvert karusellbilde i millisekunder (standard : 5000 ms)

en: Slider Layout : set the slider in full width
nb_NO: Karusellutseende : bruk karusellen i full sidebredde

en: Delete this slider
nb_NO: Slett denne karusellen

en: The slider will be deleted permanently (images, call to actions and link will be kept).
nb_NO: Karusellen blir permanent slettet (bilder, opprop og lenker vil bli beholdt).

en: Delete slider
nb_NO: Slett karusell

en: You haven't create any slider yet. Go to the media library, edit your images and add them to your sliders.
nb_NO: Du har ikke opprettet en karusell ennå. Gå til mediabiblioteket, rediger bildene dine og legg dem til karusellen

en: Add to a slider
nb_NO: Bruk i en karusell

en: Add to a slider (create one if needed)
nb_NO: Bruk i en karusell (Lag en om nødvendig)

en: Title text (80 car. max length)
nb_NO: Titteltekst (maksimalt 80 tegn)

en: Description text (below the title, 250 car. max length)
nb_NO: Beskrivelsestekst (under tittelen, maksimalt 250 tegn)

en: Title and text color
nb_NO: Tittel-og tekstfarge

en: Button text (80 car. max length)
nb_NO: Knappetekst (maksimalt 80 tegn)

en: Choose a linked page or post (among the last 100).
nb_NO: Velg en tilknyttet side eller innlegg (blant de siste 100).

en: No link
nb_NO: Ingen lenke

en: or a custom link (leave this empty if you already selected a page or post above)
nb_NO: eller en egendefinert lenke (la denne være tom hvis du allerede har valgt en side eller et bilde ovenfor)

en: Open link in a new page/tab
nb_NO: Åpne lenken i en ny side / fane

en: Link the whole slide
nb_NO: Gjør hele bildet i karusellen til en lenke

en: Add a slider
nb_NO: Legg til en karusell

en: You haven't create any slider yet. Write a slider name and click on the button to add you first slider.
nb_NO: Du har ikke opprettet en karusell ennå. Skriv et karusellnavn og klikk på knappen for og legge til din første karusell.

en: This slider has not slides to show. Go to the media library and start adding images to it.
nb_NO: Denne karusellen har ingen bilder å vise. Gå til mediebiblioteket og legg bilder til den.

en: Slide Image
nb_NO: Slider-bilde

en: Title
nb_NO: Tittel

en: Slide Text
nb_NO: Bildetekst

en: Button Text
nb_NO: Knappetekst

en: Link
nb_NO: Lenge

en: Edit
nb_NO: Rediger

en: No Image Selected
nb_NO: Ingen bilde valgt

en: Edit this slide
nb_NO: Rediger dette bildet

en: Current slide
nb_NO: Nåværende bilde

en: Good, you've just upgraded to
nb_NO: Flott, du har akkurat oppgradert til

en: version
nb_NO: versjon

en: We'd like to introduce the new features we've been working on.
nb_NO: Vi vil gjerne introdusere deg til de nye funksjonene vi har jobbet med.

en: Read the latest release notes
nb_NO: Les siste utgivelsesnotater

en: Visit the demo
nb_NO: Besøk demonstrasjonen

en: I already know what's new thanks !
nb_NO: Jeg vet allerede hva som er nytt, takk!

en: close
nb_NO: lukk

en: About Customizr
nb_NO: Om Customizr

en: Need help with
nb_NO: Trenger hjelp med

en: Welcome to
nb_NO: Velkommen til

en: The best way to start is to read the %s.
nb_NO: Den beste måten og starte på er å lese %s.

en: documentation
nb_NO: dokumentasjon

en: If you don't find an answer to your issue in the documentation, don't panic! The Customizr theme is used by a growing community of webmasters reporting bugs and making continuous improvements. If you have a problem with the theme, chances are that it's already been reported and fixed in the support forums.
nb_NO: Hvis du ikke finner et svar på problemet ditt i dokumentasjonen, ikke få panikk! Customizr-temaet er brukt av et voksende felleskap av webutviklere som rapporterer feil og gjør forbedringer fortløpende. Hvis du har et problem med temaet, det er en mulighet for at det allerede er rapportert inn og er fikset i supportforumet.

en: The easiest way to search in the support forums is to use our Google powered search engine on our %s.
nb_NO: Den enkleste måten å søke I supportforumet er og bruke vår Google-baserte søkemotor på vår %s.

en: home page
nb_NO: hjemmeside

en: Read the documentation
nb_NO: Les dokimentasjonen

en: Check the FAQ
nb_NO: Sjekk OSS (Ofte Stilte Spørsmål)

en: Code snippets
nb_NO: Kodesnutter

en: Get support in the forum
nb_NO: Få hjelp i forumet

en: Thank you for using %s!
nb_NO: Takk for at du bruker %s!

en: %s %s has more features, is safer and more stable than ever to help you designing an awesome website.
nb_NO: %s %s har flere funksjoner, er tryggere og mer stabil en noen gang for at du skal kunne lage en fantastisk webside!

en: check the changelog
nb_NO: sjekk endringsloggen

en: The best way to start with %s is to read the %s and visit the %s.
nb_NO: Den beste måten og starte med %s er å lese %s og besøke %s.

en: demo website
nb_NO: demoside

en: You are using a child theme of Customizr %1$s : always check the %2$s after upgrading to see if a function or a template has been deprecated.
nb_NO: Du bruker et undertema av Customizr  %1$s : sjekk bestandig %2$s etter oppdatering for og se om en funksjon eller en mal er utdatert.

en: We need sponsors!
nb_NO: Vi trenger sponsorer!

en: <strong>We do our best do make Customizr the perfect free theme for you!</strong><br/> Please help support it's continued development with a donation of $20, $50, or even $100.
nb_NO: <strong>Vi gjør vårt beste for å gjøre Customizr til det perfekte gratistemaet for deg!</strong><br/> Vær så snill å støtt videre utvikling med en donasjon på $20, $50, eller til og med $100.

en: Happy user of Customizr?
nb_NO: Fornøyd bruker av Customizr?

en: If you are happy with the theme, say it on wordpress.org and give Customizr a nice review! <br />(We are addicted to your feedbacks...)
nb_NO: Hvis du er fornøyd med temaet, si det på wordpress.org, og legge igjen en god omtale! <br /> (Vi er hekta på deres tilbakemeldinger...)

en: Follow us
nb_NO: Følg oss

en: Go Customizr Pro
nb_NO: Skaff deg Customizr Pro

en: Visit the extension's page
nb_NO: Besøk utvidelsessiden

en: Easily take your web design one step further
nb_NO: Ta webdesignet ditt et steg videre med enkelhet

en: The Customizr Pro WordPress theme allows anyone to create a beautiful, professional and fully responsive website in a few seconds. In the Pro version, you'll get all the features of the free version plus some really cool and even revolutionary ones.
nb_NO: Customizr Pro WordPresstemaet lar hvem som helst skape en nydelig, profesjonell og fullstendig responsive webside på et par sekunder. I proff-versjonen får du alle funksjonen fra gratisversjonen, pluss noen skikkelige kule og til og med noen som er revolusjonerende!

en: Discover Customizr Pro
nb_NO: Oppdag Customizr Pro

en: Customizr Showcase
nb_NO: Customizr fremvisning

en: Visit the showcase
nb_NO: Besøk fremvisningsområdet

en: Find inspiration for your next Customizr based website!
nb_NO: Finn inspirasjon for din nesten Customizr-inspirerte webside!

en: This showcase aims to show what can be done with Customizr and helping other users to find inspiration for their web design.
nb_NO: Denne fremvisningen prøver og vise hva som kan gjøres med Customizr, og hjelper andre å finne inspirasjon for deres design.

en: Do you think you made an awesome website that can inspire people? Submitting a site for review is quick and easy to do.
nb_NO: Synes du at du har laget en kjempetøff webside som kan insiprere andre? Det er raskt og enkelt å sende inn siden for en omtale.

en: Go to Dashboard &rarr; Home
nb_NO: Gå til Kontrollpanel &rarr; Hjem

en: Go to Dashboard
nb_NO: Gå til kontrollpanel

en: Changelog in version %1$s
nb_NO: Endringslogg i versjon %1$s

en: System Informations
nb_NO: Systeminformasjon

en: Please include the following informations when posting support requests
nb_NO: Vennligst inkluder følgende informasjon når du sender inn supportforespørsler

en: To copy the system infos, click below then press Ctrl + C (PC) or Cmd + C (Mac).
nb_NO: For å kopiere systeminformasjonen, klikk under, trykk så Ctrl + C (PC) eller Cmd + C (Mac).

en: Create a slider
nb_NO: Opprett en karusell?

en: Need help to create a slider ?
nb_NO: Trenger du hjelp med å opprette en karusell?

en: Check the documentation
nb_NO: Sjekk dokumentasjonen

en: Upload
nb_NO: Last opp

en: Remove
nb_NO: Fjern

en: Right sidebar
nb_NO: Høyre sideområde

en: Left sidebar
nb_NO: Venstre sideområde

en: 2 sidebars : Right and Left
nb_NO: 2 sideområder : Høyre og venstre

en: No sidebars : full width layout
nb_NO: Ingen sideområder : Full sidebredde

en: Blue
nb_NO: Blå

en: Black
nb_NO: Sort

en: Flat black
nb_NO: Flat sort

en: Grey
nb_NO: Grå

en: Ligth grey
nb_NO: Lys grå

en: Flat purple
nb_NO: Flat lilla

en: Purple
nb_NO: Lilla

en: Flat red
nb_NO: Flat rød

en: Red
nb_NO: Rød

en: Orange
nb_NO: Oransje

en: Flat orange
nb_NO: Flat oransje

en: Yellow
nb_NO: Gul

en: Flat yellow
nb_NO: Flat gul

en: Green
nb_NO: Grønn

en: Light green
nb_NO: Lys grønn

en: Green blue
nb_NO: Grønnblå

en: Light blue
nb_NO: Lys blå

en: Google fonts pairs
nb_NO: Google skriftypekombinasjoner

en: Web safe fonts pairs
nb_NO: Web-sikre skriftypekombinasjoner

en: Single fonts
nb_NO: Enslige skrifttyper

en: Subscribe to my rss feed
nb_NO: Abonner på min rss-strøm

en: RSS feed (default is the wordpress feed)
nb_NO: RSS-strøm (Standard er wordpress sin strøm)

en: Follow me on Twitter
nb_NO: Følg meg på Twitter

en: Twitter profile url
nb_NO: Twitterprofil URL

en: Follow me on Facebook
nb_NO: Følg meg på Facebook

en: Facebook profile url
nb_NO: Facebookprofil URL

en: Follow me on Google+
nb_NO: Følg meg på Google+

en: Google+ profile url
nb_NO: Google+ profil URL

en: Follow me on Instagram
nb_NO: Følg meg på Instagram

en: Instagram profile url
nb_NO: Instagramprofil URL

en: Follow me on Tumblr
nb_NO: Følg meg på Tumblr

en: Tumblr url
nb_NO: Tumblr URL

en: Follow me on Flickr
nb_NO: Følg meg på Flickr

en: Flickr url
nb_NO: Flickr URL

en: Follow me on WordPress
nb_NO: Følg meg på WordPress

en: WordPress profile url
nb_NO: WordPressprofil URL

en: Follow me on Youtube
nb_NO: Følg meg på YouTube

en: Youtube profile url
nb_NO: YouTubeprofil URL

en: Pin me on Pinterest
nb_NO: Fest meg på Pinterest

en: Pinterest profile url
nb_NO: Pinterestprofil URL

en: Follow me on Github
nb_NO: Følg meg på Github

en: Github profile url
nb_NO: Githubprofil URL

en: Follow me on Dribbble
nb_NO: Følg meg på Dribbble

en: Dribbble profile url
nb_NO: Dribbbleprofil URL

en: Follow me on LinkedIn
nb_NO: Følg meg på LinkedIn

en: LinkedIn profile url
nb_NO: LinkedInprofil URL

en: Left Sidebar
nb_NO: Venstre sideområde

en: Appears on posts, static pages, archives and search pages
nb_NO: Vises på innlegg, statiske sider, arkiv- og søkesider

en: Right Sidebar
nb_NO: Høyre sideområde

en: Footer Widget Area One
nb_NO: Skjermelement i sidefot, område 1

en: Just use it as you want !
nb_NO: Bare bruk den som du vil!

en: Footer Widget Area Two
nb_NO: Skjermelement i sidefot, område 2

en: Footer Widget Area Three
nb_NO: Skjermelement i sidefot, område 3

en: Speaking the Truth in times of universal deceit is a revolutionary act.
nb_NO: Å si sannheten i en tid med universielt bedrageri, er en revolusjonerende handling. ( Speaking the Truth in times of universal deceit is a revolutionary act.)

en: Sorry, but the requested page is not found. You might try a search below.
nb_NO: Beklager, men den forespurte siden ble ikke funnet. Du kan prøve et søk under.

en: Success is the ability to go from one failure to another with no loss of enthusiasm...
nb_NO: Suksess er  evnen til å gå fra en tabbe til en annen uten å miste noen form for entusiasme... (Success is the ability to go from one failure to another with no loss of enthusiasm...)

en: Sorry, but nothing matched your search criteria. Please try again with some different keywords.
nb_NO: Beklager, men det ble ikke funnet noe som passet det du søkte etter. Vennligst prøv med noen andre søkeord.

en: Customizr is a clean responsive theme
nb_NO: Customizr er et rent, responsivt tema

en: Many layout and design options are available from the WordPress customizer screen : see your changes live !
nb_NO: Mange utseende og designmuligheter er tilgjengelig fra WordPress-tilpassingsskjermen : Se endringene dine i sanntid!

en: Main Menu
nb_NO: Hovedmeny

en: Secondary (horizontal) Menu
nb_NO: Undermeny (Horisontal)

en: Help
nb_NO: Hjelp

en: Need help with Customizr? Click here!
nb_NO: Trenger du hjelp med Customizr? Klikk her!

en: Page %s
nb_NO: Side %s

en: Logo Upload (supported formats : .jpg, .png, .gif, svg, svgz)
nb_NO: Last opp logo (støttede formater: .jpg, .png, .gif, SVG, SVGZ)

en: Force logo dimensions to max-width:250px and max-height:100px
nb_NO: Tving logodimmensjoner til max-width:250px og max-height: 100px

en: Uncheck this option to keep your original logo dimensions.
nb_NO: Fjern valget for å beholde orginale logodimmensjoner.

en: Sticky Logo Upload (supported formats : .jpg, .png, .gif, svg, svgz)
nb_NO: Last opp klistrende logo (støttede formater: .jpg, .png, .gif, SVG, SVGZ)

en: Use this upload control to specify a different logo on sticky header mode.
nb_NO: Bruke denne opplastingskontrollen for å spesifisere en annen logo i klistret sidehode-modus

en: Favicon Upload (supported formats : .ico, .png, .gif)
nb_NO: Last opp favorittikon (støttede formater: .ico, .png, .gif)

en: FAVICON
nb_NO: FAVORITTIKON

en: Choose a predefined skin
nb_NO: Velg et predefinert fargetema

en: Disabled if the random option is on.
nb_NO: Deaktivert hvis tilfeldig er valgt.

en: Randomize the skin
nb_NO: Tilfeldig fargetema

en: Apply a random color skin on each page load.
nb_NO: Legg til en tilfeldig fargetema på hver sideinnlastning.

en: Select a beautiful font pair (headings &amp; default fonts) or single font for your website.
nb_NO: Velg en nydelig skrifttypekombinasjon (overskrifter &amp; standardskrift) eller enkle skrifttyper for websiden din.

en: This font picker allows you to preview and select among a handy selection of font pairs and single fonts. If you choose a pair, the first font will be applied to the site main headings : site name, site description, titles h1, h2, h3., while the second will be the default font of your website for any texts or paragraphs.
nb_NO: Denne skriftvelgeren lar deg forhåndsvise og velge bland en håndfull samling av skrifttypekombinasjoner og enkeltstående skrifttyper. Hvis du velger en kombinasjon, vil den første bli satt til sidens hovedoverskrifter : sidenavn, sidebeskrivelse, titlene h1, h2, h3, mens den andre vil være standard skrifttype for tekster og paragrafer på siden din.

en: Set your website default font size in pixels.
nb_NO: Sett standard størrelse på skrifttypen for din webside i piksler.

en: This option sets the default font size applied to any text element of your website, when no font size is already applied.
nb_NO: Dette valget setter standardstørrelse valgt for ethvert tekstelement på websiden din, når ingen standardstørrelse allerede er valgt.

en: Smooth scroll on click
nb_NO: Klikk for glatt rulling

en: If enabled, this option activates a smooth page scroll when clicking on a link to an anchor of the same page.
nb_NO: Hvis aktivert, setter dette valget en glatt siderulling når man klikker på en lenke til et anker på samme side.

en: Important note
nb_NO: Viktig beskjed

en: this option can create conflicts with some plugins, make sure that your plugins features (if any) are working fine after enabling this option.
nb_NO: Dette valget kan skape konflikter med noen tilleggsmoduler, forsikre deg om at dine tilleggsfunksjoner (hvis du har noen) fungerer som de skal etter at du aktiverer dette valget.

en: Fade effect on link hover
nb_NO: Uttoningseffekt over lenker

en: Display an icon next to external links
nb_NO: Vis et ikon ved siden av eksterne lenker

en: This will be applied to the links included in post or page content only.
nb_NO: Dette vil kun påføres på lenker som inkluderes i innlegg eller på sider.

en: Open external links in a new tab
nb_NO: Åpne eksterne lenger i ny fane

en: Display icons next to titles
nb_NO: Vis ikoner ved siden av tittler

en: When this option is checked, a contextual icon is displayed next to the titles of pages, posts, archives, and WP built-in widgets.
nb_NO: Når muligheter er valgt, et kontekstuelt ikon vises ved siden av tittelen på siden, innlegg, arkiv og innebygde WP-skjermelementer

en: Display a page icon next to the page title
nb_NO: Vis et sideikon ved siden av sidetittelen

en: Display a post icon next to the single post title
nb_NO: Vis et innleggsikon ved siden av tittelen til enkeltinnlegg

en: Display an icon next to the archive title
nb_NO: Vis et ikon ved siden av arkivtittelen

en: When this option is checked, an archive type icon is displayed in the heading of every types of archives, on the left of the title. An archive page can be : category, tag, author, date archive, custom taxonomies, search results.
nb_NO: Når denne muligheten er valgt, vil et arkivikon vises i overskriften på alle typer arkiv på venstresiden av tittelen. En arkivside kan være : kategori, emne, forfatter, datoarkiv, egendefinerte klassifiseringer og søkeresultater.

en: Display an icon next to each post title in an archive page
nb_NO: Vis et ikon ved siden av hver innleggstittel på en arkivside

en: When this option is checked, a post type icon is displayed on the left of each post titles in an archive page. An archive page can be : category, tag, author, date archive, custom taxonomies, search results.
nb_NO: Når denne valgmuligheten er valgt, et innleggsikon vil vises på venstresiden av hver innleggstittel på en arkivside. En arkivside kan være : kategori, emne, forfatter, datoarkiv, egendefinerte klassifiseringer og søkeresultater.

en: WP sidebar widgets : display icons next to titles
nb_NO: WP skjermelement i sideområde : vis ikoner ved siden av titler

en: WP footer widgets : display icons next to titles
nb_NO: WP skjermelementer i sidefot : vis ikoner ved siden av titler

en: Lightbox effect on images
nb_NO: Lysbokseffekt på bilder

en: If enabled, this option activates a popin window whith a zoom effect when an image is clicked. Note : to enable this effect on the images of your pages and posts, images have to be linked to the Media File.
nb_NO: Hvis aktivert, denne valgmuligheten aktiverer en innhoppsvindu med en forstørrelseseffekt når et bilde blir klikket på. Notat: for å aktivare denne effekten på bilderne for sider og innlegg, bildene må være tilknyttet mediefilen.

en: Autoscale images on zoom
nb_NO: Autoskaler bilder ved forstørring

en: If enabled, this option will force images to fit the screen on lightbox zoom.
nb_NO: Hvis aktiver, dette valget vil tvinge bilder til å passe på skjermen i en lysboks-forstørring.

en: High resolution (Retina) support
nb_NO: Støtte for høy oppløsning (Retina)

en: If enabled, your website will include support for high resolution devices.
nb_NO: Hvis aktivert,  websiden vil inkludere støtte for enheter med høy skjermoppløsning.

en: It is strongly recommended to regenerate your media library images in high definition with this free plugin
nb_NO: Det er sterkt anbefalt å regenerere bildene dine i mediebiblioteket med høy oppløsning ved hjelp av denne gratis-modulen

en: regenerate thumbnails
nb_NO: Re-generer miniatyrbilder

en: Open the description page of the Regenerate thumbnails plugin
nb_NO: Åpne siden for beskrivelsen av re-generering av miniatyrbilder-modulen

en: Sliders : display on loading icon before rendering the slides
nb_NO: Karuseller : Vis et ikon  når innholdet lastes før visning av bilder i karusellen

en: When checked, this option displays a loading icon when the slides are being setup.
nb_NO: Når valgt, vises et ikon for innlasting når bildene i karusellen settes opp.

en: Dynamic slider images centering on any devices
nb_NO: Dynamisk bildesentrering på enhver enhet

en: Dynamic thumbnails centering on any devices
nb_NO: Dynamisk sentrering av miniatyrbilde på enhver enhet

en: This option dynamically centers your images on any devices, vertically or horizontally according to their initial aspect ratio.
nb_NO: Dette valget sentrerer bildene dine dynamisk på enhver enhet, vertikalt og horisontalt - basert på forhold i utgangspunktet.

en: Dynamic sidebar reordering on small devices
nb_NO: Dynamisk strukturering av sideområdet på små enheter

en: Activate this option to move the sidebars (if any) after the main content block, for smartphones or tablets viewport.
nb_NO: Aktiver denne muligheten for å flytte sideområdet (hvis noen finnes) etter blokken fof hovedinnhold, for smarttelefoner eller nettbrett sine skjermer.

en: Display an author box after each single post content
nb_NO: Vis en forfatterboks etter innhold for hvert enkeltinnlegg

en: Check this option to display an author info block after each single post content. Note : the Biographical info field must be filled out in the user profile.
nb_NO: Velg denne muligheten for å vise en informasjonsblokk om forfatteren etter innholdet på enkeltinnlegg. OBS : Biografifeltet må være fylt ut i brukerprofilen

en: Enable Smooth Scroll
nb_NO: Aktiver glatt siderulling

en: This option enables a smoother page scroll.
nb_NO: Dette valget aktiverer en glattere siderulling.

en: Header design and layout
nb_NO: Utseende for sidehodet

en: Choose a layout for the header
nb_NO: Velg et utseende for sidehodet.

en: Logo / title on the left
nb_NO: Logo / tittel på venstre side

en: Logo / title centered
nb_NO: Logo / tittel sentrert

en: Logo / title on the right
nb_NO: Logo / tittel på høyre side

en: This setting might impact the side on which the menu is revealed.
nb_NO: Denne instillingen kan påvirke siden som menyen vises på.

en: Display top border
nb_NO: Vis topplinjen

en: Uncheck this option to remove the colored top border.
nb_NO: Fjern haken for å fjerne den fargede topplinjen.

en: Display the tagline
nb_NO: Vis slagord

en: Social links in header
nb_NO: Sosiale lenker i sidehodet

en: Display menu in a box
nb_NO: Vis menyen innpakket i en boks

en: If checked, this option wraps the header menu/tagline/social in a light grey box.
nb_NO: Hvis avhuket, pakkes meny/slagord/sosiale lenker i en lysegrå boks.

en: Sticky header settings
nb_NO: Konfigurer klistrende sidehodet

en: Sticky on scroll
nb_NO: Klistrende ved rulling

en: If checked, this option makes the header stick to the top of the page on scroll down.
nb_NO: Hvis valgt, vil sidehodet være klistret til toppen av siden når du ruller nedover

en: Sticky header : display the tagline
nb_NO: Klistret sidehodet : vis slagordet

en: Sticky header : display the title / logo
nb_NO: Klistret sidehode : vis tittel / logo

en: Sticky header : shrink title / logo
nb_NO: Klistret sidehode : krymp tittel / logo

en: Sticky header : display the menu
nb_NO: Klistret sidehode : vis menyen

en: Also applied to the secondary menu if any.
nb_NO: Også gjeldende for sekundærmeny hvis den eksisterer

en: Sticky header : semi-transparent on scroll
nb_NO: Klistret sidehode : semi-transparent ved rulling

en: Set the header z-index
nb_NO: Set sidehodets z-indeks

en: What is
nb_NO: Hva er

en: the z-index
nb_NO: z-indeksen

en: Display a secondary (horizontal) menu in the header.
nb_NO: Vis en sekundær (horisontal) meny i sidehodet

en: When you've set your main menu as a vertical side navigation, you can check this option to display a complementary horizontal menu in the header.
nb_NO: Når du har satt hovedmenyen på siden som en vertikal navigasjon, kan du velge denne muligheten for å vise en komplimentær horisontal meny i sidehodet.

en: Main menu design
nb_NO: Utseende hovedmeny

en: Select a design : side menu (vertical) or regular (horizontal)
nb_NO: Velg et utseende : sidemeny (vertikal) eller normal (horisontal)

en: Regular (horizontal)
nb_NO: Normal (horisontal)

en: Side Menu (vertical)
nb_NO: Sidemeny (vertikal)

en: For mobile devices (responsive), limit the height of the dropdown menu block to the visible viewport.
nb_NO: For mibile enheter (responsive), begrens høyden på nedtrekksmeny-blokken til det synlige skjermområdet.

en: Display a label next to the menu button.
nb_NO: Vis en merkelapp ved siden av menyknappen.

en: Note : the label is hidden on mobile devices.
nb_NO: OBS : merkelappen er skjult på mobile enheter

en: Menu position (for "main" menu)
nb_NO: Menyposisjon (for "hoved"-menyen)

en: Menu on the left
nb_NO: Meny til venstre

en: Menu on the right
nb_NO: Meny til høyre

en: When the menu style is set to "Side Menu", the menu position is the side on which the menu will be revealed.
nb_NO: Når menystilen er satt til "Sidemeny", er menyposisjonen på den siden menyen vil vises.

en: To change the global header layout, %s
nb_NO: For å endre den globale sidehode-utseende, %s

en: jump to the Design and Layout section
nb_NO: gå til Utseende og Utformings-seksjonen

en: Change the header layout
nb_NO: Endre utformingnen på sidehodet

en: Secondary (horizontal) menu design
nb_NO: Sekundær (horisontal)-meny utseende

en: Menu position (for the horizontal menu)
nb_NO: Menyposisjon (for horisontal-menyen)

en: Select a submenu expansion option
nb_NO: Velg en ekspansjonsmulighet for undermeny

en: Expand submenus on click
nb_NO: Ekspander undermenyer ved klikk

en: Expand submenus on hover
nb_NO: Hold markøren over for å ekspandere undermenyer

en: Reveal the sub-menus blocks with a fade effect
nb_NO: Vis undermeny-blokker med en falmende effekt

en: Hover move effect for the sub menu items
nb_NO: Forflyttningseffekt for undermenyelementer når markøren holdes over.

en: Choose a mobile devices (responsive) behaviour for the secondary menu.
nb_NO: Velg en responsive oppførsel (mobile enheter) for sekundærmeny.

en: Move before inside the side menu
nb_NO: Flytt før innsiden av side-meny

en: Move after inside the side menu
nb_NO: Flytt etter innsiden av side-meny

en: Display in the header
nb_NO: Vis i sidehodet

en: Hide
nb_NO: Skjul

en: Remove all the menus.
nb_NO: Fjern alle menyene

en: Don't display any menus in the header of your website
nb_NO: Ikke vis noen menyer i sidehodet på websiden din.

en: Use with caution : provide an alternative way to navigate in your website for your users.
nb_NO: Bruk med forsiktighet : Tiilby en alternavtiv måte å navigere på websiden for brukerene dine.

en: Choose content and layout
nb_NO: Velg innhold og utseende

en: Front page displays
nb_NO: Forsidevisning

en: Don't show any posts or page
nb_NO: Ikke vis noen innlegg eller sider

en: Your latest posts
nb_NO: Dine siste innlegg

en: A static page
nb_NO: En statisk side

en: Front page
nb_NO: Forside

en: Posts page
nb_NO: Innleggs-siden

en: Set up the front page layout
nb_NO: Konfigurer forsideutseende

en: Slider options
nb_NO: Konfigurer Slider

en: Select front page slider
nb_NO: Velg forside-slider

en: Full width slider
nb_NO: Full bredde på slider

en: Delay between each slides
nb_NO: Forsinkelse mellom hver slide

en: in ms : 1000ms = 1s
nb_NO: I millisekunds: 1000ms = 1 sekund

en: Set slider's height in pixels
nb_NO: Set karusellens høyde i piksler

en: Apply this height to all sliders
nb_NO: Sett denne høyden til alle karuseller

en: Replace the default image slider's height
nb_NO: Bytt høyden på standardkarusellen

en: If this option is checked, your images will be resized with your custom height on upload. This is better for your overall loading performance.
nb_NO: Hvis denne muligheten er valgt, vil bildene bli skalert til din egendefinerte høyde ved opplasting. Dette er generelt bedre for innlastingsytelsen.

en: You might want to regenerate your thumbnails.
nb_NO: Du bør vurdere å regenerere miniatyrbildene dine

en: Featured pages options
nb_NO: Konfigurer fremhevet innhold

en: Display home featured pages area
nb_NO: Vis fremhevede sideområdet på forsiden

en: Enable
nb_NO: Aktiver

en: Disable
nb_NO: Deaktiver

en: Show images
nb_NO: Vis bilder

en: The images are set with the "featured image" of each pages (in the page edit screen). Uncheck the option above to disable the featured page images.
nb_NO: Bildene er markert med "fremhevet bilde" på hver side (under sidebehandlingskjermen). Fjern valget over for og deaktivere bilder for fremhevede sider.

en: Read more &raquo;
nb_NO: Les mer &raquo;

en: Button text
nb_NO: Knappetekst

en: Choose the global default layout
nb_NO: Velg det globale standardutseende

en: Note : the home page layout has to be set in the home page section
nb_NO: OBS: Utformingen for hovedsiden må settes i forsideseksjonen.

en: Force default layout everywhere
nb_NO: Tving standardutforming over alt

en: This option will override the specific layouts on all posts/pages, including the front page.
nb_NO: Dette valget vil overstyre den spesifikke utformingen på alle innlegg/sider, inkludert forsiden.

en: Choose the posts default layout
nb_NO: Velg innleggenes standardutforming

en: Global Post Lists Settings
nb_NO: Globale innstillinger for innleggsliste

en: Maximum number of posts per page
nb_NO: Maksimalt antall innlegg per side

en: Select the length of posts in lists (home, search, archives, ...)
nb_NO: Velg antall innlegg i lister (Hjem, søk, arkiv, ...)

en: Display the excerpt
nb_NO: Vis et utdrag

en: Display the full content
nb_NO: Vis fullstendig innhold

en: Choose the pages default layout
nb_NO: Velg standardutformingen for sider

en: The above layout options will set your layout globally for your post and pages. But you can also define the layout for each post and page individually. Learn how in the %s.
nb_NO: Utformingsvalgene ovenfor vil sette en global utformingen for innlegg og sider. Du kan også definere utformingen for enkeltposter og sider individuelt. Lær hvordan i %s.

en: Customizr theme documentation
nb_NO: Customizr tema-dokumentasjonen

en: If you need to change the layout design of the front page, then open the 'Front Page' section above this one.
nb_NO: Hvis du trenger å endre utformingen på forsiden, åpne 'Forside'-seksjonen over denne.

en: Set the excerpt length (in number of words)
nb_NO: Sett lengden på utdrag (I antall ord)

en: Thumbnails options
nb_NO: Alternativer for miniatyrbilder

en: Display the post thumbnails
nb_NO: Vis miniatyrbilder til innlegg

en: When this option is checked, the post thumbnails are displayed in all post lists : blog, archives, author page, search pages, ...
nb_NO: Når dette alternativet er valgt, vil miniatyrbilder vises i alle innleggslister: blogg, arkiver, forfatterensiden, søkesider,...

en: Note : thumbnails are always displayed when the grid layout is choosen.
nb_NO: OBS: miniatyrbilder vil alltids vises når rutenett-utseende er valgt.

en: If no featured image is set, use the last image attached to this post.
nb_NO: Hvis ikke noe fremhevet bilde er satt, bruk det siste bildet tilknyttet dette innlegget.

en: Upload a default thumbnail
nb_NO: Last opp et predefinert miniatyrbilde

en: Thumbnails options for the alternate thumbnails layout
nb_NO: Alternativer for miniatyrbilder til vekslende miniatyrbilde-utseende

en: Thumbnails shape
nb_NO: Miniyatyrbildeform

en: Rounded, expand on hover
nb_NO: Rund, ekspanderer når markøren holdes over

en: Rounded, no expansion
nb_NO: Rund, ingen ekspansjon

en: Squared, expand on hover
nb_NO: Firkantet, ekspander når markøren holdes over

en: Squared, no expansion
nb_NO: Firkantetn, ingen ekspansjon

en: Rectangular with no effect
nb_NO: Rektangulær uten effekt

en: Rectangular with blur effect on hover
nb_NO: Rektangulær med uklar-effekt når markøren holdes over

en: Rectangular with unblur effect on hover
nb_NO: Rektangulær med klar-effekt når markøren holdes over

en: Set the thumbnail's max height in pixels
nb_NO: Sett miniatyrbildets makshøyde i piksler

en: Thumbnails position
nb_NO: Miniatyrbildeposisjon

en: Top
nb_NO: Topp

en: Right
nb_NO: Høyre

en: Bottom
nb_NO: Bunn

en: Left
nb_NO: Venstre

en: Alternate thumbnail/content
nb_NO: Vekslende miniatyrbilde/innhold

en: Archive titles
nb_NO: Arkivtittler

en: Category pages titles
nb_NO: Kategorisider, titler

en: Tag pages titles
nb_NO: Etikettsider, titler

en: Author pages titles
nb_NO: Forfattersider, titler

en: Search Results for :
nb_NO: Søkeresultater for: %s

en: Search results page titles
nb_NO: Søkeresultater for sidetitler

en: Post List Design
nb_NO: Utseende for innleggs-liste

en: Select a Layout
nb_NO: Velg et utseende

en: Alternate thumbnails layout
nb_NO: Utseende for vekslende miniatyrbilder

en: Grid layout
nb_NO: rutenett-utseende

en: When you select the grid Layout, the post content is limited to the excerpt.
nb_NO: Når du velger rutenett-utseende, innleggsinnholdet er begrenset til utdraget

en: Number of columns per row
nb_NO: Antall kolonner per rad

en: Note : columns are limited to 3 for single sidebar layouts and to 2 for double sidebar layouts.
nb_NO: OBS : Kolonner er begrenset til 3 for sider med ett sideområde, og 2 for sider med dobbelt sideområde.

en: Expand the last sticky post (for home and blog page only)
nb_NO: Utvid det siste klistrede innlegget (kun for forsiden og bloggsiden)

en: Apply the grid layout to Home/Blog
nb_NO: Påfør rutenett-utseende til forsiden / blogg

en: Apply the grid layout to Archives (archives, categories, author posts)
nb_NO: Påfør rutenett-utseende til arkiver (arkiver, kategorier, forfatterinnlegg)

en: Apply the grid layout to Search results
nb_NO: Påfør rutenett-utseende til søkresultater

en: Unchecked contexts are displayed with the alternate thumbnails layout.
nb_NO: Ikke valgte kontekster vises med vekslende utseende på miniatyrbilder

en: Apply a shadow to each grid items
nb_NO: Påfør en skygge på hvert rute-element

en: Apply a colored bottom border to each grid items
nb_NO: Påfør en farget bunnlinje på hvert rute-element

en: Display post format icons in the background
nb_NO: Vis ikon for innleggsformat I bakgrunnen

en: Max. length for post titles (in words)
nb_NO: Maks lengde for innleggstittel (I ord)

en: Thumbnails max height for the grid layout
nb_NO: Maks bildehøyde for miniatyrbilder under rutenett-utseende

en: Set the post grid thumbnail's max height in pixels
nb_NO: Sett innleggsminiatyrbilder I rutenett sin makshøyde i piksler

en: Post thumbnail position
nb_NO: Posisjon til innleggsminiatyrbildet

en: Don't display
nb_NO: Ikke vis

en: Before the title in full width
nb_NO: Før tittelen, I full bredde

en: Before the title boxed
nb_NO: Før tittelen, innrammet

en: After the title
nb_NO: Etter tittelen

en: You can display the featured image (also called the post thumbnail) of your posts before their content, when they are displayed individually.
nb_NO: Du kan vise det fremhevede bildet (også kalt innlegsminiatyrbildet)  for innleggene før innholdet, når de vises individuelt.

en: Don't know how to set a featured image to a post? Learn how in the %s.
nb_NO: Vet du ikke hvordan du setter et fremhevet bilde til et innlegg? Lær hvordan i %s.

en: Display Breadcrumb
nb_NO: Vis navigasjonsti

en: Display the breadcrumb on home page
nb_NO: Vis navigasjonsti på forsiden

en: Display the breadcrumb in pages
nb_NO: Vis navigasjonsti på sider

en: Display the breadcrumb in single posts
nb_NO: Vis navigasjonsti på enkeltinnlegg

en: Display the breadcrumb in posts lists : blog page, archives, search results...
nb_NO: Vis navigasjonsti I innleggslister : bloggsiden, arkiver søkeresultater...

en: Display posts metas
nb_NO: Vis metainformasjon for innlegg

en: When this option is checked, the post metas (like taxonomies, date and author) are displayed below the post titles.
nb_NO: Når denne muligheten er valgt, vil metainformasjon for innlegg (grupperinger, dato og forfatter) bli vist under innleggstittel.

en: Metas Design
nb_NO: Utseende for metainformasjon

en: Select a design for the post metas
nb_NO: Velg et utseende for metainformasjonen til innlegg

en: Buttons and text
nb_NO: Knapper og tekst

en: Text only
nb_NO: Kun tekst

en: Select the contexts
nb_NO: Velg sammenhenger

en: Display posts metas on home
nb_NO: Vis metainformasjon til innlegg på forsiden

en: Display posts metas for single posts
nb_NO: Vis metainformasjon for innlegg på enkeltinnlegg

en: Display posts metas in post lists (archives, blog page)
nb_NO: Vis metainformasjon i innleggslister (arkviver, bloggside)

en: Select the metas to display
nb_NO: Velg metainformasjon å vise

en: Display hierarchical taxonomies (like categories)
nb_NO: Vis grupperinger som er underlagt hierarki (som kategorier)

en: Display non-hierarchical taxonomies (like tags)
nb_NO: Vis grupperinger som ikke er underlagt hierarki (som etiketter)

en: Display the publication date
nb_NO: Vis publiseringsdato

en: Display the author
nb_NO: Vis forfatteren

en: Display the update date
nb_NO: Vis oppdateringsdato

en: If this option is checked, additional date informations about the the last post update can be displayed (nothing will show up if the post has never been updated).
nb_NO: Hvis denne muligheten er valgt, vil ekstra datoinformajon om oppdateringer i siste innlegg vises. (Ingenting vil vises om innlegget aldri har vært oppdatert).

en: Select the last update format
nb_NO: Velg format for "Sist oppdatert"

en: Nb of days since last update
nb_NO: Ant. Dager siden siste oppdatering

en: Date of the last update
nb_NO: Datoen for siste oppdatering

en: Recent update notice after post titles
nb_NO: Nylig oppdatert-notis etter innleggstittel

en: Display a recent update notice
nb_NO: Vis en nylig oppdatert-notis

en: If this option is checked, a customizable recent update notice is displayed next to the post title.
nb_NO: Hvis denne muligheten er valgt, en redigerbar nylig oppdatert-notis vises ved siden av innleggstittelen.

en: Display the notice if the last update is less (strictly) than n days old
nb_NO: Vis en notis hvis den siste oppdateringen er mindre (strengt) en X dager gammel

en: Set a maximum interval (in days) during which the last update notice will be displayed.
nb_NO: Sett et maksimum-intervall (antall dager) hvor i perioden nylig oppdatert-notisen skal vises

en: Recently updated !
nb_NO: Nylig oppdatert!

en: Update notice text
nb_NO: Oppdatert-notis, egendefinert tekst

en: Update notice style
nb_NO: Oppdatert-notis, stil

en: Default (grey)
nb_NO: Standard (Grå)

en: Success (green)
nb_NO: Suksess (Grønn)

en: Alert (orange)
nb_NO: Alarm (Orange)

en: Important (red)
nb_NO: Viktig (Rød)

en: Info (blue)
nb_NO: Info (Blå)

en: Enable Customizr galleries
nb_NO: Aktiver Customizr-gallerier

en: Apply Customizr effects to galleries images
nb_NO: Påfør Customizr-effekter til galleribilder

en: Enable Lightbox effect in galleries
nb_NO: Aktiver Lysboks-effekt i gallerier

en: Apply lightbox effects to galleries images
nb_NO: Aktiver Lysboks-effekt på galleribilder

en: Enable Customizr effects on hover
nb_NO: Aktiver Customizr-effekt når musepekeren holdes over

en: Apply nice on hover expansion effect to the galleries images
nb_NO: Påfør en penere utvidelseseffekt på galleribilder når markøren holdes over

en: Drop caps
nb_NO: Fremhevet initial

en: Enable drop caps
nb_NO: Aktiver fremhevet initial

en: Apply a drop cap to the first paragraph of your post / page content
nb_NO: Påfør fremhevede initialer til den første avsnittet  av innlegget / sideinnholdet.

en: Apply a drop cap when the paragraph includes at least the following number of words :
nb_NO: Påfør fremhevede initialer til det første avsnittet hvis det inneholder minst så mange ord:

en: (number of words)
nb_NO: (antall ord)

en: Drop cap style
nb_NO: Dropp fremhevede initialer

en: Skin color with shadow
nb_NO: Kle farger med en skygge

en: Simple black
nb_NO: Enkel sort

en: Enable drop caps in posts
nb_NO: Aktiver fremhevet initial i innlegg.

en: Apply a drop cap to the first paragraph of your single posts content
nb_NO: Påfør fremhevede initialer til det første avsnittet på sider med enkeltinnlegg

en: Enable drop caps in pages
nb_NO: Aktiver fremhevet initial på sider

en: Apply a drop cap to the first paragraph of your pages
nb_NO: Påfør fremhevede initialer til det første avsnittet på sider

en: Comments bubbles
nb_NO: Kommentarbobler

en: Display the number of comments in a bubble next to the post title
nb_NO: Vis antall kommentarer i en boble ved siden av innleggstittelen

en: Comments bubble shape
nb_NO: Bobleformede kommentarer

en: Small bubbles
nb_NO: Små bobler

en: Large bubbles
nb_NO: Store bobler

en: Comments bubble color
nb_NO: Farge på kommentarbobler

en: Skin color
nb_NO: Farge

en: Custom
nb_NO: Egendefinert

en: Other comments settings
nb_NO: Andre kommentar-innstillinger

en: Enable comments on pages
nb_NO: Aktiver kommentarer på sider

en: If checked, this option will enable comments on pages. You can disable comments for a single page in the quick edit mode of the page list screen.
nb_NO: Hvis valgt, vil dette valget la deg aktivere kommentarer på sider. Du kan deaktiver kommentarer på enkeltsider under rask redigeringsmodus på sidelisten.

en: You can also change other comments settings in :
nb_NO: Du kan også endre andre kommentar-innstillinger her :

en: the discussion settings page.
nb_NO: Side for diskusjonsinnstillinger

en: Enable comments on posts
nb_NO: Aktiver kommentarer på sider

en: If checked, this option enables comments on all types of single posts. You can disable comments for a single post in quick edit mode from the
nb_NO: Hvis valgt, lar dette valget deg aktivere kommentarer på alle typer enkeltinnlegg. Du kan deaktivere kommentarer for enkeltinnlegg fra

en: post screen
nb_NO: Innleggskjermen

en: You can also change other comments settings in the
nb_NO: Du kan også endre andre kommentarinstillinger under

en: discussion settings page.
nb_NO: Side for diskusjonsinnstillinger

en: Display the comment list
nb_NO: Vis kommentarlisten

en: By default, WordPress displays the past comments, even if comments are disabled in posts or pages. Unchecking this option allows you to not display this comment history.
nb_NO: Som standard viser WordPress tidligere kommentarer, selv om kommentarer er deaktivert i innlegg eller på sider. Om du fjerner dette valget får du mulighet til å skjule kommentarhistorikk.

en: Display posts navigation
nb_NO: Vis innleggsnavigasjon

en: When this option is checked, the posts navigation is displayed below the posts
nb_NO: Når denne mulighet er valgt, vil innleggsnavigasjon bli vist under innlegget.

en: Display navigation in pages
nb_NO: Vis navigasjon på sider

en: Display posts navigation in single posts
nb_NO: Vist innleggsnavigasjon på enkeltinnlegg

en: Display posts navigation in post lists (archives, blog page, categories, search results ..)
nb_NO: Vist innleggsnavigasjon i innleggslister (arkiver, bloggsider, kategorier, søkeresultater ..)

en: Social links in left sidebar
nb_NO: Sosiale lenker i venstre sideområde

en: Social links in right sidebar
nb_NO: Sosiale lenker i høyre sideområde

en: Social links
nb_NO: Sosiale lenker

en: Social link title in sidebars
nb_NO: Sosiale lenketitler i sideområder

en: Will be hidden if empty
nb_NO: Vil være skjult hvis tom

en: Social links in footer
nb_NO: Sosiale lenker i sidefoten

en: Stick the footer to the bottom of the page
nb_NO: Klistre sidefoten til bunnen av siden

en: Display a back to top arrow on scroll
nb_NO: Vis en tilbake til toppen-pil ved rulling

en: Add your custom css here and design live! (for advanced users)
nb_NO: Legg til egendefinert CSS her, og utform siden i nåtid! (for avanserte brukere)

en: Use this field to test small chunks of CSS code. For important CSS customizations, you'll want to modify the style.css file of a
nb_NO: Bruk dette feltet til å teste små mengder CSS-kode. For viktige endringer i CSS, vil du heller endre style.css-filen til et

en: child theme.
nb_NO: under-tema

en: How to create and use a child theme ?
nb_NO: Hvordan lage og bruke et under-tema?

en: Performance : use the minified CSS stylesheet
nb_NO: Ytelse : Bruk minimert CSS-stilskjema

en: Using the minified version of the skin stylesheet will speed up your webpage load time.
nb_NO: Ved å bruke en minimert versjon av stilskjemaet, senker du websidens innlastingstid

en: Load images on scroll
nb_NO: Last inn bilder under rulling

en: Check this option to delay the loading of non visible images. Images below the viewport will be loaded dynamically on scroll. This can boost performances by reducing the weight of long web pages with images.
nb_NO: Velg denne muligheten for å forsinke innlasting av ikke-synlige bilder. Bilder utenfor skjermområdet vil last inn dynamisk ved rulling. Dette kan øke ytelsen ved å redusere vekten av en lang webside med bilder.

en: Display help notices on front-end for logged in users.
nb_NO: Vil en hjelpenotis på forsystemet for innloggede brukere.

en: When this options is enabled, various help notices and some placeholder blocks are displayed on the front-end of your website. They are only visible by logged in users with administration capabilities.
nb_NO: Når dette alternativet er aktivert, vil ulike hjelpenotiser og noen eksempelblokker vises på forsystemet av nettstedet. De er bare synlig for innloggede brukere med administratorfunksjoner.

en: Global settings
nb_NO: Globale innstillinger

en: Global settings for the Customizr theme :skin, socials, links...
nb_NO: Globale innstillinger for Customizr-temaet : Utseende, sosialt, lenker...

en: Header
nb_NO: Sidehodet

en: Header settings for the Customizr theme.
nb_NO: Instillinger for sidethodet til Customizr-temaet

en: Content : home, posts, ...
nb_NO: Innhold : Forside, innlegg, ...

en: Content settings for the Customizr theme.
nb_NO: Innstillinger for innholdet til Customizer-temaet

en: Sidebars
nb_NO: Sideområder

en: Sidebars settings for the Customizr theme.
nb_NO: Innstillinger for sideområdet til Customizr-temaet

en: Footer
nb_NO: Sidefot

en: Footer settings for the Customizr theme.
nb_NO: Innstillinger for sidefoten til Customizr-temaet

en: Advanced options
nb_NO: Avanserte alternativer

en: Advanced settings for the Customizr theme.
nb_NO: Avanserte innstillinger for Customizr-temaet

en: Your theme supports %s menu. Select which menu you would like to use. | Your theme supports %s menus. Select which menu appears in each location.
nb_NO[0]: Temaet ditt støtter %s-meny. Velg hvilken meny du ønsker og bruke.
nb_NO[1]: Temaet ditt støtter %s-menyer. Velg hvilke menyer som vises i hvert område.

en: You can create new menu and edit your menu's content %s.
nb_NO: Du kan opprette en ny meny å redigere menyinnholdet ditt %s.

en: on the Menus screen in the Appearance section
nb_NO: på menyskjermen i utforming-seksjonen

en: create/edit menus
nb_NO: opprett/rediger menyer

en: in the menu panel
nb_NO: i menypanelet

en: If a menu location has no menu assigned to it, a default page menu will be used.
nb_NO: Hvis en menylokasjon er uten en tildelt meny, vil en standardmeny for siden bli brukt.

en: Site Title & Tagline
nb_NO: Sidens tittel og slagord

en: Logo &amp; Favicon
nb_NO: Logo &amp; Favorittikon

en: Set up logo and favicon options
nb_NO: Sett opp alternativer for logo og favorittikon

en: Skin
nb_NO: Utforming

en: Select a skin for Customizr
nb_NO: Velg en utforming for Customizr

en: Fonts
nb_NO: Skrifttyper

en: Set up the font global settings
nb_NO: Sett opp de globale innstillingene for skrifttyper

en: Set up your social links
nb_NO: Sett opp dine sosiale lenker

en: Links style and effects
nb_NO: Lenkestiler og effekter

en: Various links settings
nb_NO: Forskjellige lenkeinnstillinger

en: Titles icons settings
nb_NO: Innstillinger for tittelikoner

en: Set up the titles icons options
nb_NO: Sett opp muligheter for tittelikoner

en: Image settings
nb_NO: Bildeinnstillinger

en: Various images settings
nb_NO: Forskjellige bildeinnstillinger

en: Authors
nb_NO: Forfattere

en: Post authors settings
nb_NO: Instillinger for innleggsforfatter

en: Smooth Scroll
nb_NO: Glatt rulling

en: Smooth Scroll settings
nb_NO: Instillinger for glatt rulling

en: Design and layout
nb_NO: Utseende og utforming

en: Navigation Menus
nb_NO: Navigasjonsmenyer

en: Front Page
nb_NO: Forside

en: Set up front page options
nb_NO: Sett opp muligheter for forsiden

en: Pages &amp; Posts Layout
nb_NO: Sider &amp; Innleggsutseende

en: Set up layout options
nb_NO: Sett opp muligheter for utseende

en: Post lists : blog, archives, ...
nb_NO: Innlegslister : Blogg, arkiver, ...

en: Set up post lists options
nb_NO: Sett opp muligheter for innleggslister

en: Single posts
nb_NO: Enkeltinnlegg

en: Set up single posts options
nb_NO: Konfigurer enkle innlegg

en: Breadcrumb
nb_NO: Navigasjonssti

en: Set up breadcrumb options
nb_NO: Sett opp muligheter for navigasjonssti

en: Post metas (category, tags, custom taxonomies)
nb_NO: Metainformasjon for innlegg (kategori, merkelapper, egendefinerte grupperinger)

en: Set up post metas options
nb_NO: Sett opp metainformasjon for innlegg

en: Galleries
nb_NO: Gallerier

en: Set up gallery options
nb_NO: Sett opp muligheter for galleri

en: Paragraphs
nb_NO: Avsnitt

en: Set up paragraphs options
nb_NO: Sett opp muligheter for avsnitt

en: Comments
nb_NO: Kommentarer

en: Set up comments options
nb_NO: Sett opp mulighetene for kommentarer

en: Post/Page Navigation
nb_NO: Innlegg/side-navigasjon

en: Set up post/page navigation options
nb_NO: Sett opp mulighetene for innlegg/side-navigasjon

en: Socials in Sidebars
nb_NO: Sosiale lenker i sideområdene

en: Set up your social profiles links in the sidebar(s).
nb_NO: Sett opp lenkene til dine sosiale profiler i sideområdet

en: Responsive settings
nb_NO: Instillinger for responsivitet

en: Various settings for responsive display
nb_NO: Forskjellige innstillinger for responsive visning

en: Footer global settings
nb_NO: Globale innstillinger for sidefoten

en: Set up footer global options
nb_NO: Sett opp mulighetene for den globale sidefoten

en: Custom CSS
nb_NO: Egendefinert CSS

en: Website Performances
nb_NO: Websideytelser

en: On the web, speed is key ! Improve the load time of your pages with those options.
nb_NO: På nett er hastigheten en viktig nøkkel! Forbedre innlastingstiden for sidene med disse valgene.

en: Front-end placeholders and help blocks
nb_NO: Eksempelblokker og hjelpeblokker i forsystemet

en: Home featured page one
nb_NO: Forsidepromotert side nummer en

en: Home featured page two
nb_NO: Forsidepromotert side nummer to

en: Home featured page three
nb_NO: Forsidepromotert side nummer en

en: Featured text one (200 car. max)
nb_NO: Promoteringstekst en (maks 200 tegn)

en: Featured text two (200 car. max)
nb_NO: Promoteringstekst to (maks 200 tegn)

en: Featured text three (200 car. max)
nb_NO: Promoteringstekst tre (maks 200 tegn)

en: Custom featured page %1$s
nb_NO: Egendefinert promotert side %1$s

en: Featured text %1$s (200 car. max)
nb_NO: Promoteringstekst %1$s (maks 200 tegn)

en: You need to select a page first. Leave this field empty if you want to use the page excerpt.
nb_NO: Du må velge en side først. La dette feltet være tomt om du ønsker å bruke sideutdraget.

en: &mdash; No slider &mdash;
nb_NO: &mdash; Ingen karusell &mdash;

en: &mdash; Demo Slider &mdash;
nb_NO: &mdash; Demokarusell &mdash;

en: &larr; Previous
nb_NO: &larr; Forrige

en: Next &rarr;
nb_NO: Neste &rarr;

en: Home
nb_NO: Hjem

en: Browse:
nb_NO: Se gjennom:

en: Minute %1$s
nb_NO: Minutt %1$s

en: Week %1$s
nb_NO: Uke %1$s

en: Search results for &quot;%1$s&quot;
nb_NO: Søkeresultater for &quot;%1$s&quot;

en: 404 Not Found
nb_NO: 404 Ikke funnet

en: Page %d
nb_NO: Side %d

en: Split
nb_NO: Splitt

en: Merge
nb_NO: Slå sammen

en: One thought on
nb_NO: Én tanke om

en: thoughts on
nb_NO: tanker om

en: Pingback:
nb_NO: Tilbakelinking

en: (Edit)
nb_NO: (Rediger)

en: Reply
nb_NO: Svar

en: Post author
nb_NO: Innleggsforfatter

en: %1$s at %2$s
nb_NO: %1$s den %2$s

en: Your comment is awaiting moderation.
nb_NO: Kommentaren din venter på moderering

en: Comment navigation
nb_NO: Kommentarnavigasjon

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older Comments
nb_NO: %s <span class="meta-nav">&rarr;</span> Eldre kommentarer

en: Newer Comments <span class="meta-nav">&rarr;</span>
nb_NO: Nyere kommentarer <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Comments are closed.
nb_NO: Det er stengt for kommentarer.

en: Leave a comment
nb_NO: Legg igjen en kommentar

en: Comment(s) on
nb_NO: Kommentar(er) på

en: comment | comments
nb_NO[0]: kommentar
nb_NO[1]: kommentarer

en: Edit those featured pages %s, or %s (you'll be able to add yours later).
nb_NO: Rediger disse fremhevede sidene %s, or %s (du vil være i stand til å legge til dine senere).

en: Edit those featured pages
nb_NO: Rediger disse fremhevede sidene

en: now
nb_NO: nå

en: Remove the featured pages
nb_NO: Fjern promoterte sider

en: remove them
nb_NO: fjern dem

en: dismiss notice
nb_NO: Avvis melding

en: Customizer screen
nb_NO: Tilpassningskjerm

en: Edit now.
nb_NO: Rediger nå.

en: Featured page
nb_NO: Fremhevet side

en: Featured page description text : use the page excerpt or set your own custom text in the Customizr screen.
nb_NO: Fremhevet sidebeskrivelse, tekst : bruk sideutdraget eller skriv din egendefinerte tekst under Customizr-skjermen.

en: Missing Attachment
nb_NO: Mangler vedlegg

en: {no title} Read the post &raquo;
nb_NO: {uten tittel} Les innlegget &raquo;

en: Permalink to %s
nb_NO: Permalenke til %s

en: Ooops, page not found
nb_NO: Oida, den siden fant vi ikke

en: No
nb_NO: Nei

en: About %s
nb_NO: Om %s

en: Daily Archives: %s
nb_NO: Dagsarkiv: %s

en: Archives
nb_NO: Arkiver

en: Monthly Archives: %s
nb_NO: Månedsarkiv: %s

en: Yearly Archives: %s
nb_NO: Årsarkiv: %s

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
nb_NO: Les videre <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Pages:
nb_NO: Sider:

en: View all posts by %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
nb_NO: Vis alle innlegg av %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: You can display your post's featured image here if you have set one.
nb_NO: Du kan vise innleggets fremhevede bilder her hvis du har valgt ett.

en: %s to display a featured image here.
nb_NO: %s for å vise et fremhevet bilde her.

en: Jump to the customizer now
nb_NO: Gå til til spesialtilpasseren nå

en: This entry was posted on %1$s<span class="by-author"> by %2$s</span>.
nb_NO: Dette innlegget ble skrevet den %1$s<span class="by-author"> av %2$s</span>.

en: Published
nb_NO: Publisert

en: at dimensions
nb_NO: I dimmensjonene

en: Link to full-size image
nb_NO: Lenke til bildet i full størrelse

en: in
nb_NO: i

en: Return to
nb_NO: Tilbake til

en: This entry was posted in %1$s and tagged %2$s
nb_NO: Dette innlegget er skrevet under %1$s og merket med %2$s

en: This entry was posted in %1$s
nb_NO: Dette innlegget er skrevet under %1$s

en: This entry was tagged %2$s
nb_NO: Dette innlegget er merket med %2$s

en: This entry was posted on %1$s
nb_NO: Dette innlegget var skrevet den %1$s

en: on %1$s
nb_NO: den %1$s

en: and posted on %1$s
nb_NO: og skrevet den %1$s

en: This entry was posted
nb_NO: Dette innlegget er skrevet

en: by %1$s
nb_NO: av %1$s

en: (updated today)
nb_NO: (oppdatert i dag)

en: (updated %s days ago)
nb_NO: (oppdatert for %s dager siden)

en: (updated 1 day ago)
nb_NO: (oppdatert for 1 dag siden)

en: (updated on %1$s)
nb_NO: (oppdatert den %1$s)

en: View all posts in %s
nb_NO: Alle innlegg I kategorien %s

en: View all posts by %s
nb_NO: Alle innlegg av %s

en: Open
nb_NO: Åpen

en: tagged
nb_NO: merket

en: by
nb_NO: av

en: Post navigation
nb_NO: Innleggsnavigasjon

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older posts
nb_NO: <span class="meta-nav">&larr;</span> Eldre innlegg

en: Newer posts <span class="meta-nav">&rarr;</span>
nb_NO: Nyere innlegg <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: This block is visible for admin users only.
nb_NO: Denne blokken er kun synlig for administratorbrukere.

en: The %s sidebar has no widgets.
nb_NO: %s-sideområdet har ingen skjermelement

en: Add widgets to this sidebar %s or %s.
nb_NO: Legg til skjermelementer til denne sideområdet %s eller %s.

en: Add widgets
nb_NO: Legg til skjermelement

en: dismiss this notice
nb_NO: Avvis denne beskjeden

en: You can also remove this sidebar by changing the current page layout.
nb_NO: Du kan også fjerne denne sideområdet ved å endre den gjeldende sideutformingen

en: Changing the layout in the Customizr theme
nb_NO: Endring av utforming i Customizr-temaet

en: See the theme documentation.
nb_NO: Sjekk temadokumentasjonen.

en: Go to
nb_NO: Gå til

en: Select your own slider %s, or %s (you'll be able to add one back later).
nb_NO: velg din egen karusell %s, eller %s (du kan legge til en senere).

en: Select your own slider
nb_NO: Velg din egen karusell

en: Remove the home page slider
nb_NO: Fjern forsidekarusellen

en: remove this demo slider
nb_NO: Fjern denne demokarusellen

en: Discover how to replace or remove this demo slider.
nb_NO: Finn ut hvordan du kan erstatte eller fjerne denne demokarusellen

en: Check the front page slider doc &raquo;
nb_NO: Sjekk dokumentet for forsidekarusell &raquo;

en: Easily create sliders and add them in any posts or pages.
nb_NO: Enkelt opprett karuseller og legg dem til i innlegg eller på sider.

en: Check the slider doc now &raquo;
nb_NO: Sjekk dokumentet for karusell &raquo;

en: The footer has no widgets
nb_NO: Denne sidefoten har ingen skjermelementer

en: Add widgets to the footer %s or %s.
nb_NO: Legg til skjermelementer til sidefoten %s eller %s.

en: Back to top
nb_NO: Tilbake til toppen

en: Back Home
nb_NO: Hjem

en: This is a default page menu.
nb_NO: Dette er en standard side-meny

en: ( If you don't have any pages in your website, then this side menu is empty for the moment. )
nb_NO: (Hvis du ikke har noen sider på webområdet ditt, så er denne side-menyen tom for øyeblikket)

en: If you have already created menu(s), you can %s. If you need to create a new menu, jump to the %s.
nb_NO: Hvis du allerede har opprettet meny(er), kan du %s. Hvis du trenger å opprette en ny meny, gå til %s.

en: change the default menu
nb_NO: endre standardmeny

en: replace this default menu by another one
nb_NO: bytt ut standardmenyen med en annen

en: menu creation screen
nb_NO: menylager-skjerm

en: Close
nb_NO: Lukk

en: Menu
nb_NO: Meny

en: Open the menu
nb_NO: Åpne menyen

en: Add a menu
nb_NO: Legg til en meny

en: You can now display your menu as a vertical and mobile friendly side menu, animated when revealed.
nb_NO: Du kan nå vise menyene som en vertikal og mobilvennlig sidemeny, animert når vist

en: %s or %s.
nb_NO: %s eller %s.

en: Try it with the demo
nb_NO: Prøv det i demoen

en: open the customizer menu section
nb_NO: åpne seksjonen for menytilpasninger

en: change your menu design now
nb_NO: Endre menyutseende ditt nå

en: You can display your main menu or a second menu here horizontally.
nb_NO: Du kan vise hoved- eller sekundærmenyen horisontalt her.

en: %s or read the %s.
nb_NO: %s eller les %s.

en: Manage menus in the header
nb_NO: Administrer menyer i sidehodet

en: Manage your menus in the header now
nb_NO: Administrer dine menyer i sidehodet nå

en: Pages
nb_NO: Sider
